ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2953240
*
nr 295 3240
Spegel
gustaviansk stil h. 111
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/1 15:44:17
1
1.500 kr
19/1 08:55:03
2
1.600 kr
19/1 11:00:37
3
2.000 kr
19/1 11:26:46
2
1.800 kr
19/1 11:27:51
2
1.900 kr
19/1 11:28:14
2
2.000 kr
19/1 11:28:36
2
2.100 kr
19/1 14:14:30
4
2.200 kr
19/1 14:26:39
2
ledande budet*
19/1 15:52:31
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil h spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 295 3240
Spegel
gustaviansk stil h. 111
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/1 15:44:17 | 1 | 1.500 kr |
19/1 08:55:03 | 2 | 1.600 kr |
19/1 11:00:37 | 3 | 2.000 kr |
19/1 11:26:46 | 2 | 1.800 kr |
19/1 11:27:51 | 2 | 1.900 kr |
19/1 11:28:14 | 2 | 2.000 kr |
19/1 11:28:36 | 2 | 2.100 kr |
19/1 14:14:30 | 4 | 2.200 kr |
19/1 14:26:39 | 2 | ledande budet* |
19/1 15:52:31 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil h spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53